Sony Cyber-Shot DSC-RX100VI

  • Sony Cyber-Shot DSC-RX100VI
  • Sony Cyber-Shot DSC-RX100VI

NA SKLADE

Doprava: 0€

OBJEDNAJTE TERAZ - DORUČÍME :
Štvrtok 22.11.2018

- 15 dňová záruka spokojnosti

- záruka 2 roky


Cena : 1.200,20€


Už nebudete nakupovať inde.
Turbado Vám ponúka oveľa viac.

QUATRO Kalkulačka:
Ako zaplatiť cez QUATRO.
Homecredit Kalkulačka:
homecredit
Ako zaplatiť cez Home Credit.

Sony DSC RX100M6

GRATULUJEME: Na tento výrobok platí 2. ročná Turbado záruka.
Náša záruka Vám ponúka viac ako záruka výrobcu:

- nepotrebujete žiadne bločky ani žiadne záručné listy, - doprava do a zo servisu zadarmo.

A za príplatok 10% Vám ešte pribalíme:

Záručný servis do 48 hodín. 30-dňová skúška spokojnosti s tovarom. Odkup / výmena starého za nový model. A ak tieto služby nevyužijete do 2. rokov, peniaze za príplatok Vám vrátime!

 
Vysoké rozlíšenie a kompaktný optický dizajn
Súčasťou novej optiky fotoaparátu RX100 VI je osem asférických členov objektívu s 13 asférickými povrchmi pre vysoké rozlíšenie až k okraju snímky, naprieč rozsahom zoomu. Štyri objektívy AA (Advanced Aspherical) opravujú sférické a komatické aberácie a dva sklenené členy ED potláčajú aberáciu, pre vysoké rozlíšenie aj vo vyššom rozsahu zoomu.
 
Veľké clony, veľký výrazový rozsah
Malé clonové čísla naprieč rozsahom zoomu uľahčujú dosahovanie rýchlych expozičných časov a veľké množstvo efektov bokeh. Aj pri ohniskovej vzdialenosti 100 mm zostáva maximálna clona na hodnote F4. Vďaka tomu je možné obmedziť rozmazávaniu pri snímaní rýchlo sa pohybujúcich objektov a lepšie zachytávať portréty, kde bude subjekt vystupovať proti vysokej úrovni efektu bokeh na pozadí.
 
Optický stabilizátor obrazu SteadyShot ™
Pokroky v stabilizácii obrazu ponúkajú ekvivalent 4.0x rýchlejšieho expozičného času pri 200 mm, s kompenzáciou chvenia fotoaparátu pri snímaní z ruky aj pri použití teleobjektívu alebo pri zlých svetelných podmienkach. V kombinácii s vysoko sofistikovaným optickým dizajnom a pokročilým obrazovým procesorom to prispieva k vynikajúcej kvalite obrazu fotoaparátu. 
 
Rýchly zložený obrazový snímač CMOS Exmor RS ™ typu 1.0
Automatické ostrenie s fázovou detekciou s 315 bodmi zaisťuje mimoriadne rýchle a presné automatické zaostrovanie a sledovanie. Zložený obrazový snímač CMOS typu 1.0 s 20,1 (efektívnymi) megapixely a čipom DRAM umožňuje mimoriadne spomalený záznam rýchlosťou až 960 sn./s a vysokorýchlostná závierka obmedzujúce skreslenie umožňuje použiť expozičné časy až 1/32000.
 
Vysokorýchlostný obrazový procesor BIONZ X ™
Pokročilý obrazový procesor BIONZ X s rýchlosťou spracovania vyššou, než mal jeho predchodca, prispieva k vysokej kvalite obrazu fotoaparátu, podporuje vylepšenú funkciu rozpoznania AF / AE, rýchlosť spracovania, rýchlosť a presnosť funkcie rozpoznania tváre Face Detection a minimalizuje oneskorenie na displeji hľadáčika.
 
Vysokorýchlostné, 0,03s automatické ostrenie
Rýchle hybridné automatické ostrenie reaguje mimoriadnou rýchlosťou 0,03 s, pričom bez problémov integruje vynikajúcu rýchlosť a sledovanie automatického ostrenia s fázovou detekciou v ohniskovej rovine s vysoko presným kontrastným automatickým zaostrovaním. Vylepšuje možnosti fotoaparátu zaostrovať, sledovať a zachytávať ostré, jasné statické snímky objektov vo všetkých situáciách, a to aj uprostred rýchlej, dynamickej akcie.
 
Automatické zaostrenie na oči s vynikajúcim výkonom sledovania
Vysoko presné automatické zaostrenie na oči, v kombinácii s vysoko výkonným sledovaním AF, poskytuje užitočnú pomôcku pri fotografovaní portrétov. Pri použití nastavení AF-C to funguje, aj keď sa objekt pozerá dole a preč, alebo keď sú tváre podsvietené alebo čiastočne v tme, a zostane zaostrené na oči pohybujúceho sa objektu.
 
Režim AF-A automaticky prepína režimy ostrenia
V režime AF-A sa podľa zmien, ako je náhly pohyb objektu a jas, ako boli rozpoznané v zábere, fotoaparát automaticky prepne medzi režimami AF-S (Jednoduché AF: uzamkne zaostrenie pri stlačení tlačidla spúšte do polovice) a AF-C (Nepretržité AF: udrží zaostrenie na objektoch pri stlačení tlačidla spúšte uzávierky do polovice).
  
Fotografujte rýchlosťou 24 sn./s so sledovaním AF / AE
Výkonná kombinácia obrazového snímača Exmor RS typu 1.0 a obrazového procesora BIONZ X ™ umožňuje súvislé snímanie so sledovaním AF / AE až pribl. 24 sn./s pre až 233 snímok. Dôležité okamihy a rýchlu akciu možno zachytiť spoľahlivo.
 
Vylepšená funkčnosť sériového fotografovania
Nepretržité série snímok je možné zobraziť v skupinách, v ktorých boli nasnímané, a snímky možno mazať alebo uchovať prostredníctvom jedinej rýchle operácie. Vylepšená bola tiež funkčnosť fotoaparátu pri zápise dát na pamäťovú kartu; teraz je k dispozícii plný prístup k ponuke funkcií a tlačidiel ponuky a možno vykonávať zmeny nastavenia.
 
Tiché snímanie pre citlivé situácie
Zvuk uzávierky fotoaparátu môžete stlmiť v situáciách citlivých na hluk, ako sú stretnutia v pokojných reštauráciách alebo kaviarňach. Zvuk uzávierky je možné stlmiť aj počas sériového fotografovania.
 
Závierka obmedzujúca skreslenie
Rýchle čítanie dát z obrazového snímača Exmor RS znateľne znižuje skreslenie na fotografiách rýchlo sa pohybujúcich objektov, napríklad rýchleho švihu golfovou palicou. Elektronická uzávierka proti skreslenie dosahuje rýchlosť až 1/32000 s.
 
Rýchle hybridné automatické ostrenie pre videá
Rýchle hybridné automatické ostrenie taktiež umožňuje presné sledovanie pri nahrávaní videí v rozlíšení 4K. Automatické ostrenie s fázovou detekciou funguje v rovnako širokom rozsahu ako u statických snímok, čo prispieva k plynulejšiemu ostrenie. Rýchlosť AF a citlivosť sledovania AF sú tiež nastaviteľné, takže prechody pri zaostrení možno pozmeniť podľa scény a vášho tvorivého zámeru.
 
Filmy v rozlíšení 4K zachytené v režime čítania plného počtu pixlov
Pri snímaní v rozlíšení 4K (QFHD: 3840 × 2160) s čítaním plného počtu pixelov bez technológie pixel binning fotoaparát nazbiera pribl. 1,7-krát viac informácií, než je nutné pre základný vstup filmov 4K. 
 
Podporuje potreby produkcie filmov v HDR
Fotoaparát RX100 VI poslúži širokej škále produkčných požiadaviek HDR, vďaka S-Log3 i S-log2 gamma krivkám pre gradáciu farieb pri postprodukcii, a novému profilu HLG (Hybrid Log-Gamma) pre okamžité spracovanie HDR. Filmy prehrávané na televízore kompatibilnom s HDR (HLG) už nepotrebujú gradáciu farieb aby vyzerali prirodzene a už sa neobjavujú tmavé tiene či preexponovanie.
 
Až 40x pomalší mimoriadne pomalý záznam
Zložený obrazový snímač CMOS umožňuje mimoriadne vysokú frekvenciu snímok až 960 sn./s. Pri snímaní 200mm teleobjektívom je možné zachytiť zblízka pôsobivý, mimoriadne spomalený záznam. Frekvenciu snímok pri fotografovaní a nastavení záznamu je možné nastaviť nezávisle pre 4x až 40x mimoriadne spomalený záznam.
 
Podpora filmu pre profesionálne spracovanie
Za účelom pokročilejšieho snímania a produkcie má fotoaparát RX100 VI rôzne filmové funkcie, ktorými obvykle disponuje vybavenie pre profesionálne použitie, a je s nimi kompatibilný - vrátane funkcií obrazového profilu, Gamma Display Assist, Zebra, čistého výstupu HDMI, TC / UB, ovládania záznamu, funkcií Marker a záznamu Proxy pre jednoduché zdieľanie na báze siete a prenos do smartphonov.
 
Funkcia dotykovéj uzávierky pre jednoduché fotografovanie
Prvýkrát v rade RX je možné ovládať závierku prostredníctvom dotyku na monitore LCD, ktorý sa teraz sklápa až o 180 ° nahor a približne 90 ° nadol. Ovládanie je intuitívne a pohodlné, najmä pri zachytávaní scén z vysokého alebo nízkeho uhla.
 
Navýšenie kapacity statických záberov až o 30%
Pri zapnutom napájaní tela fotoaparátu je možné monitor LCD automaticky vypnúť (buď 2, 5 alebo 10 sekúnd po poslednej aktivite), aby sa šetrilo energiou. Použitím tejto funkcie je možné zvýšiť maximálny počet statických záberov.
 
Elektronický hľadáčik dostupný jedným stlačením
Stlačením vysúvacieho spínača hľadáčika na strane tela fotoaparátu je hľadáčik ihneď k dispozícii prostredníctvom jedinej akcie, pričom nepoužívaný hľadáčik možno ihneď zasunúť.
 
Hľadáčik XGA OLED Tru-Finder ™
Ostré rozlíšenie výsuvného elektronického hľadáčika Tru-Finder ™ (zodpovedá 2,35 miliónom bodov), jasné automatické osvetlenie a vysoký kontrast slúžia k vynikajúcemu náhľadu snímok a prípadným úpravám nastavení. Optika elektronického hľadáčika je ošetrená špeciálnou povrchovou vrstvou ZEISS T *, ktorá obmedzuje nežiaduce odlesky a umožňuje dobrú viditeľnosť od okraja k okraju.
 
Príjemné a intuitívne ovládacie rozhranie
Krúžok ovládania na objektíve umožňuje kreatívnejší a profesionálne ručné ovládanie, napríklad výber expozičného času, clony a ďalších vlastností. Páčka transfokátora bola navyše upravená tak, aby umožnila maximálnu funkčnosť objektívu so zoomom, ktorý sa teraz ovláda v dvoch krokoch naklonením páčky zoomu.
 
Ponuka My Menu po vašom
Vďaka ponuke My Menu (Moje menu) môžete nastaviť položky menu pre okamžité použitie funkcií a ponuku si prispôsobiť. 
 
Odkaz s informáciami o polohe prostredníctvom Bluetooth
Odkaz s informáciami o polohe využíva fotoaparát RX100 VI na maximum. Fotoaparát je možné spárovať s aplikáciou PlayMemories Mobile ™ nainštalovanú v kompatibilnom mobilnom zariadení a získať dáta o polohe, zaznamenať ich na snímku a korigovať nastavenia dátumu, času a polohy vo fotoaparáte. Pomocou aplikácie PlayMemories Home ™ môžete v počítači usporiadať importované snímky na mape.
 
Spustenie jedným dotykom / zdieľanie jedným dotykom
Vďaka spusteniu jedným dotykom funguje smartphone alebo tablet ako hľadáčik či diaľkový ovládač. Zdieľanie jedným dotykom prenáša snímky alebo videa do zariadenia. Stačí cez Wi-Fi nainštalovať aplikáciu PlayMemories Mobile ™ do zariadenia so systémom Android ™ a technológiou NFC. Potom priblížením prepojte toto zariadenie s fotoaparátom. Kompatibilita s kódom QR umožňuje pripojenie sa smartphonmi, ktoré nepodporujú funkciu NFC.
 
Pohodlné hodnotenie a triedenie na mieste
Pri importovaní obrázkov do aplikácie PlayMemories Home na spracovanie obrázkov v počítači možno zachovať hodnotenie od 1 do 5 hviezdičiek, pričom túto funkciu a funkciu ochrany obrázkov možno prideliť tlačidlu podľa vlastnej voľby. Na mieste alebo počas cestovania možno aplikovať, kontrolovať a meniť hodnotenie a ochranu snímok vo fotoaparáte.
 
Softvérová sada Imaging Edge for Sony
Softvérová sada Imaging Edge zvýši kvalitu obrazu, vylepší efektivitu pracovných postupov a pomôže vám upraviť obrázky vo formáte RAW. Aplikácia "Remote" vám umožní ovládať fotografovanie na diaľku, zatiaľ čo sledujete scénu pomocou živého náhľadu na obrazovke počítača; funkcia "Edit" slúži k vyvolávaniu dát vo formáte RAW do vysoko kvalitných fotografií a s funkciou "Viewer" si môžete prezerať, hodnotiť a vyberať fotografie zo zoznamu snímok.
Výrobca
Sony
 
Vlastnosti
Typ fotoaparátu kompaktný
Rozlíšenie 20.1 Mpix
Optický zoom 8 x
Digitálny zoom 16 x
napájanie Akumulátor
Typ snímača CMOS
Formát snímača 1 "/ CX
Materiál tela kov
 
Fotografie
Formát snímky AVCHD, MP4, JPEG, RAW
 
video
Formát videa AVCHD, H.264, MP4, XAVC S
 
LCD obrazovka
Typ hľadáčika elektronický
Veľkosť displeja 3 palce
otočný
výklopný
 
Objektív
Svetelnosť objektívu 2.8 - 5.6
Citlivosť (ISO) 125
Max. ohnisková vzdialenosť 200 mm
Min. ohnisková vzdialenosť 24 mm
Optický stabilizátor obrazu
Min. vzdialenosť v Makro režime 8 cm
 
Expozícia a zaostrenie
Najkratší čas 1/32000 s
Najdlhší čas 8 s
Pomocné svetlo AF
Vyváženie bielej Automatické / prednastavené hodnoty / ručné kalibrácia / v Kelvinoch
manuálne ostrenie
Zonálne meranie
bodové meranie
 
Vstupy a výstupy
USB
WiFi
 
Ďalšie funkcie
Závit na statív
zvukové poznámky
 
 
Rozmery a hnotnost
Šírka 101.6 mm
Výška 58.1 mm
Hĺbka 42.8 mm
Hmotnosť 301 g